Pousada Paraiso Dos Ventos Prea
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Udendørs pool | Privat strand Adgang til strand |
| Aktiviteter Windsurfing Kanosejlads | Spa og afslapning Spalounge Fuld kropsmassage Hovedbundsmassage Rygmassager | Mad/Drikke Restaurant Snackbar ved poolen |
| Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Børnevenlig Tremmesenge/vugger Børnebuffet | Aircondition Klimaanlæg |
Pousada Paraiso Dos Ventos Prea har en værdiboks og 24 timers security og ligger 10 minutters kørsel fra Lagoa Azul. Hotellet er 10 minutters gang fra centrum af Prea.
Prea Strand er mindre end 1 km væk. Stranden har parasoller og ligger 750 meter derfra.
En terrasse, en balkon og en personlig værdiboks samt separat toilet og en bruser findes på værelserne. Nogle enheder har swimmingpool udsigt.
På selve ejendommen kan gæsterne slappe af på lounge bar. Restaurante Rancho do Peixe og Vivendo do Mar, som ligger lige 650 meter fra Pousada Paraiso Dos Ventos Prea, serverer brasilianske retter.
- Lokale seværdigheder
- Play Kite School1,4 km
- Parador de Laguna Azul4,4 km
- Duna Adventure750 m
- Praia do Prea800 m
- Rancho do Kite450 m
- Prea Strand750 m
- Lagoa Azul4,6 km
- Lufthavne
- Jericoacoara lufthavn15 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Bagageopbevaring
- Omklædningsrum
- Brandslukkere
- Nøglekortadgang
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Restaurant
- Snackbar ved poolen
- Snackbar
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
- Middag
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Solterrasse
- Have
- Fritids-/ TV værelset
- Spalounge
- Rygmassager
- Hovedbundsmassage
- Fuld kropsmassage
- Fodmassage
- Windsurfing
- Kanosejlads
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Room Service
- Husholdning
- Vaskeri
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Dagligvare shopping service
- Velkomstdrink
- Happy hour
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Strygeservice
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Børnebuffet
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel. - ❓
Hvordan kommer vi til et Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel fra lufthavnen?
Gæster kan anmode om en bus shuttle på et Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel?
Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 107$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på Prea hotellet?
Gæsterne på Prea hotellet kan betale med Mastercard, Visum og American Express. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel?
Det Pousada Paraiso Dos Ventos Prea hotel tilbyder Tre mands værelse, Fire mands værelse og Dobbeltværelse at vælge imellem.